EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishSwedish

Personal

Här hittar du all vår personal som jobbar för Style Education i Stockholm. Har du frågor eller vill du kontakta någon specifik, använd e-postadresserna. Vid frågor om utbildningar, använd vårt kontaktformulär på hemsidan, eller skicka ett mail till contact@styleeducation.se.

Lars Rosengren


Rektor
E-post: lars@styleeducation.se

Info: Legitimerad ekonomilärare och behörig skolledare. Kallas Lasse har ordning och reda på regler och paragrafer. Tycker om att räkna och analysera. Bra på att skapa strukturer utifrån skolverkets regelverk.

Leyla Nuay


Biträdande rektor, Frisör
E-post: leyla@styleeducation.se

Info: Är målmedveten med en stark vilja och en driftig entreprenör.
Frisör med lång erfarenhet inom både herr och dam. Rektorsutbildad via Stockholms univeristet.

Argan Melkemichel


Inköpare, Herrfrisör
E-post: argan@styleeducation.se
Telefon: 073- 967 06 88

Info: ”Erkan” som sköter inköp och har ett stort kontaktnät i frisörbranschen
Har jobbat som frisör och drivit salonger i många år

Katarina Östgård


Bitädande rektor, Frisörlärare
E-post: katarina@styleeducation.se
Telefon: 072-398 55 18

Info: Har inget smeknamn men är skolans allvetare. Gesäll och mästarbrev i Dam- & Herrfrisöryrket. Legitimerad Frisörlärare.

Läser rektorsprogrammet via Stockholmsuniversitet.

Frisörlicens ABC E

Silvana Andersson


Frisörlärare, arbestslagsledare
E-post: silvana@styleeducation.se
Telefon: 070-401 75 54

Info: Mera känd som ”Sillen” eller ”Sillis”. Skolans energiknippe. Gesällbrev i Frisöryrket. Behörig Frisörlärare.

Nada Nader


Frisörlärare
E-post: nada@styleeducation.se
Telefon: 08-39 07 10

Info: Vårt senaste tillskott i lärarlaget. Gesällbrev i Frisöyrket. Behörig frisörlärare.

Caroline Zwedberg


Frisörlörare
E-post: caroline@styleeducation.se
Telefon: 08-39 07 10

Info: Caroline är nyss hemflyttad från Stavanger i Norge. Gesällbrev inom Frisöryrket, behörig frisörlärare.

Kristina Fridell


Frisörlärare
E-post: kicki@styleeducation.se
Telefon: 08-39 07 10

Info: Kicki är tillbaka på skolan i sin nya roll som lärare. Gesällbrev  i frisöryrket, behörig frisörlärare

Marianne Gråsten


Studie och Yrkesvägledare och administratör
E-post: marianne@styleeducation.se
Telefon: 072-398 53 36

Info: Skolans SYV som kan hjälpa till med frågor runt fortsatta studier och ser äver över valideringar. Marianne jobbar  måndag-fredag 8-17.

Marianne hjälper även till om du har frågor gällande ansökning till skolan eller övriga frågor.